PONIEDZIAŁEK 8 LIPIEC 2024r. 

ŚNIADANIE:  Płatki jęczmienne na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka śniadaniowa ogórek zielony, szczypior, owoc.

OBIAD:  Zupa  z soczewicy, spaghetti, sałata losowa z sosem winegret, kompot wieloowocowy.

PODWIECZOREK:  Racuchy z jabłkiem, owoc, herbata wieloowocowa.

 

WTOREK 9 LIPIEC 2024r.

ŚNIADANIE:  Płatki ryżowe na mleku, pieczywo razowe z masłem, pasta z sera białego z papryką i szczypiorem, owoc.

OBIAD:  Zupa  krupnik, kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki z koperkiem, marchewka z groszkiem, woda z miodem i cytryną.

PODWIECZOREK:  Galaretka, ciasteczka, owoc.

 

ŚRODA10 LIPIEC 2024r. 

ŚNIADANIE: Płatki kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, sałata, polędwica sopocka, pomidor, szczypior, owoc.

OBIAD:  Zupa jarzynowa, klopsiki z ryby w sosie chrzanowym, ziemniaki z koperkiem, surówka z czerwonej kapusty, sok tłoczony owocowo- warzywny.

PODWIECZOREK:  Kasza jaglana z malinami.

CZWARTEK 11 LIPIEC 2024r.

ŚNIADANIE:  Kasza manna na mleku, pieczywo mieszane z masłem, sałata, jajko w plasterki, rzodkiewka, szczypior, owoc.

OBIAD: Zupa buraczana, pierogi z mięsem, surówka z pora, bukiet warzyw, kompot wieloowocowy.

PODWIECZOREK:  Jogurt owocowy, bułka paryska z masłem, owoc.

 PIĄTEK 12 LIPIEC 2024r.

ŚNIADANIE: Kakao, pieczywo mieszane z masłem, (sałata,  ser biały, ser żółty, kiełbasa żywiecka podsuszana,  pomidor,  roszponka, ogórek zielony, papryka)-Dzieci samodzielnie  przygotowują  kanapki.

OBIAD: Zupa ogórkowa, makaron z truskawkami i śmietaną, herbata miętowa.

PODWIECZOREK:  Bułka musli z masłem, sałata, szynka drobiowa, papryka, owoc, herbata z cytryną.

* Jadłospis może ulec zmianie!

* Kompot, sok lub woda podawane są dzieciom w ciągu dnia oraz zawsze na prośbę dziecka.

Alergeny

SUBSTANCJE ZAWIERAJĄCE ALERGENY, które mogą występować w codziennym jadłospisie:

  1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies,) produkty pochodne
  2. Skorupiaki i produkty pochodne
  3. Jajka i produkty pochodne
  4. Ryby i produkty pochodne
  5. Orzeszki ziemne(arachidowe) i produkty pochodne
  6. Soja i produkty pochodne
  7. Mleko i produkty pochodne
  8. Orzechy tj.laskowe,włoskie,pekan,brazylijskie,makadamie,Queensland,nerkowce,migdały,pistacje i produkty pochodne
  9. Seler zwyczajny i produkty pochodne
  10. Gorczyca i produkty pochodne
  11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
  12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10mg/l w przeliczeniu na SO2
  13. Łubin i produkty pochodne
  14. Mięczaki i produkty pochodne